ثبت طرح های صنعتی

توضیحات:

ثبت طرح های صنعتی

 • طبق ماده 20 قانون ثبت طرح های صنعتی:
 • هرگونه تركيب خطوط يا رنگها و هرگونه شكل سه‌بعدی با خطوط‌، رنگها و يا بدون آن‌، به‌گونه‌ای كه تركيب يا شكل يك فرآورده صنعتی يا محصولی از صنايع دستی را تغيير دهد، طرح صنعتی است‌. در يك طرح صنعتی تنها دسترسی به يك نتيجه فنی بدون تغيير ظاهری مشمول حمايت از اين قانون نمی باشد.
 • طبق ماده 21 قانون ثبت طرح های صنعتی:
 • طرح صنعتی زمانی قابل ثبت است كه جديد و يا اصيل باشد. طرح صنعتی زمانی جديـد است كه ازطريق انتشار به طور محسـوس و يا از طريق استفاده به هر نحو ديگر قـبل از تاريخ تسـليم اظـهارنامه يا بر حسب مورد قبل از حق تقدم اظهارنامه برای ثبت در هيچ نقطه‌ای از جهان براي عموم افشاء نشده باشد.

   ثبت اظهارنامه طرح های صنعتی به صورت الکترونیکی انجام می شود و متقاضی پس از ایجاد حساب کاربری و فعالسازی آن در سامانه مرکز مالکیت معنوی (www.iripo.ssaa.ir) در کارتابل مربوط به خود، اظهارنامه طرح صنعتی را ثبت می نماید. در صورت نیاز به ارائه ماكتی از مدل طرح، مرجع ثبت می تواند ماكت مزبور را ممهور به مهر و تاريخ نموده به متقاضی اعاده نمايد. (تشخیص ارائه ماکت با مرجع ثبت می باشد.)

  آدرس مرکزمالکیت معنوی، اداره ثبت طرح های صنعتی:

  تهران، میدان امام خمینی (ره) خیابان خیام ،خیابان فیاض بخش، جنب ساختمان شماره یک سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ساختمان ملت

  برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره تخصصی با ما در تماس باشید، شماره تماس 09399715690-33828803-041